Recodio

Zážitek z papíru, závazek vůči přírodě

O co se snažíme v RECODIO? Jak se liší náš papír od toho, který najdete v obyčejném obchodě?

z tiskárny k tobě domů

Pečlivě vybráno, promyšleně navrženo

Každý produkt RECODIO prochází procesem, který mu dá tu správnou kvalitu a vzhled. Výroba a vývoj našeho sortimentu je tak velmi selektivní a launch trvá delší dobu než u klasických produktů v obchodech. Zvolili jsme kvalitu před kvantitou. A byla to nejlepší volba.

Refit+cotton

Zbytky jsou jedna z cest - Náš výběr je CRUSH

CRUSH CORN

Crush Corn byl vytvořen jako první papír, který byl vyroben z vedlejších produktů získaných z agroprůmyslového zpracování kukuřice, které jím nahradily až 15 % stromové celulózy. Firma Favini v tomto bodě zasahuje, využívá zbytky z kukuřičného klasu a přeměňuje je z odpadního materiálu na cennou surovinu pro výrobu vysoce kvalitních ekologických papírů podle principů oběhového hospodářství.

Citrusové plody se sklízejí ze sadů pro výrobu šťávy, ale pouze 40 % tohoto objemu se po lisování stává šťávou. Zbývajících 60 %, tedy 600 000 tun, se stává vedlejším produktem a končí jako „citrusová kaše“. Zrodil se Crush Citrus a je prvním papírem vyrobeným z vedlejších produktů získaných z agroprůmyslového zpracování pomerančů a používá se k náhradě až 15 % stromové celulózy.

CRUSH CITRUS

Všechno, co děláme dnes, má dopad na to, co bude zítra.

RECODIO MOVEMENT

Pojďme zbavit svět papíru, který není udržitelný

Dejme šanci firmám a malým podnikatelům, kteří věří v udržitelnost a čistou budoucnost. Nepodporujme masovou výrobu a produkty, které jsou na trhu pouze pro rychlý zisk.

Vytváříme společně čisté a udržitelné prostředí

Značky, se kterými jsme spolupracovali

Sdílíte stejné hodnoty jako my?

Image Credits : FAVINI srl

Nákupní košík
Vyberte měnu
CZK Česká koruna
EUR Euro
10% SLEVA
Přihlaš se k odběru RECODIO a získej slevu 10% na první objednávku. Měj přehled o novinkách a připravovaných akcích.
    Přihlásit se